Již bocmanem!

17. října 2018 v 9:33 | BoB |  Zápisy
17. 10. 2018

Jak jste si všimli, předchozí zápis měl "jisté" zpoždění. Bylo to dáno tím, že brácha Migi si taky užíval dovolenou a k doplnění diakritiky se nedostal. Už jsem i přemýšlel, že sem zápis hodím bez ní :-)

Od té doby se toho událo opravdu hodně. Plány se opravdu musely změnit. Nestíhal bych se dostat do Malagy tak, abych se dokázal nalodit na La Grace. To jsem začal řešit v Bonifaciou, které jsme si neskutečně užili. Sice při kotvení pršelo (a i chvíli potom), pak se ovšem vyčasilo. S Patrikem jsme nejdřív vyřídili věci v maríně a pak si prochodili město a hradby. Vraceli jsme se již po setmění. Marek s Honzou opravovali pračku. Mnohdy ovšem přestali a sledovali rusáky za naší zádí, kteří minimálně HODINU uvazovali katamarán. Litovali jsme, že jsme je nenatáčeli, protože by to byl hit na youtube. Prostě prdel!

Druhý den jsme šli mimojiné na Aragonské schody. Než jsme se na ně dostali, objevil se na obozru trojstěžník. Zjistil jsem, že je to Stad Amsterdam. Přiblížil se městu a plul dál. Odpoledne jsme vypluli a jakmile jsme se dostali ze zátoky, zpozoroval jsem, že se vrátil. Takže jsme se otočili a pořádně si tu nádheru nafotili.

Následovala přeplavba na Mallorku, kde jsme zůstali s Honzou a Patrikem. Marek odletěl již v den přistání. Pro mě osobně byl největší highlight anglický antikvariát, který byl spíš labyrintem.

Z pondělí na úterý jsem odletěl do Neapole, což byla ve výsledku také dobrodružná cesta. Tam za mnou dorazila moje čarodějka, Bára a užili jsme si naší první společnou dovolenou.

V sobotu ráno jsem se nalodil na La Grace tam, kde jsem se v květnu vylodil. Už v člunu mi strojník Sharky říká, že mi (bocman) Jirka přenechal úkol - sundat lampiony z předního stěžně. Jaké překvapení mne na palubě čekalo, když jsem zjistil, že se nejedná o ledajakého Jirku, ale mého kámoše z letošního třetího družstva! Vzhledem k tomu, že za jejich služby se v květnu ztratil wok, tak se divím, že ma Půvabná stále oba stěžně.

Mé bocmanství zatím probíhá v pohodě. Z předchozí posádky zde zůstalo dost lidí, takže jsou proškolení a prozkoušení. Právě teď lezou rozgasketovat přední košovou a přední plachtu a je jich tolik, že mě ani nepotřebují.

Někdy v budoucnu i sem dám fotky. Od jednoho kadeta mám půjčený notebook, takž jsem konečně mohl zveřejnit zápis hned i s diakritikou. Vy, co sledujete i moji FB stránku toho holt vidíte víc :-)

Včera se ovšem vynořili nové zprávy/předpovědi a možná se mi opět změní plány. Ještě uvidíme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama