„Bezvetří“, bouře, Bonifacio a změna plánu?

13. října 2018 v 8:11 | BoB
2.10.2018
Po napsání minulého zápisu jsme ráno propluli kolem Messiny. Zápis byl sice napsán, ale na mobilu, tudíž bez diakritiky. Naštěstí jsem se domluvil s Migim, aby mi doplnil diakritiku a opravil překlepy. Nicméně než se k tomu stihl dostat, já opustil území signálu na dva dny.
29. jsme se rozhodovali, zda vystoupáme na Stromboli, či na vulkán na ostrově...Vulcano. Rozhodli jsme se pro druhou variantu. Cestou jsme také poprvé vytáhli hlavní plachtu. Již první pohled na ostrov byl nádherný. V Karibiku jsem ještě nebyl, ale takováhle zátoka by se tam jistě hodila. A pak přišel ten smrad... Po celém ostrově je totiž cítit síra. Před výstupem nahoru vás také cedule upozorní, abyste se nepřibližovali k výparům. Zřejmě byste už nemuseli sejít dolů. Po náročném výšlapu nám byl odměnou skvostný výhled a po sestupu skvělá večeře. Rozhodli jsme se plout přes noc, abychom byli v úkrytu Sardinie dřív, než přijde další bouře. Chceme strávit jednu noc v Bonifaciu, kde jsem prožil svoje první přenocování na La Grace.
Další den téměř nefoukalo (to by se ale v nadpise tak nevyjímalo :-D ). Celý den jsme motorovali a snažili se chytat ryby. Došlo i na filmový večer. Vždy každých deset minut někdo vyšel na palubu, jestli náhodou se k nám neblíží nějaká loď. Po jedné mé obhlídce se mě zeptali, jestli je něco nad obzoru. "Jen před námi nádherný západ slunce". Uplynula nějaká doba, když někdo z posádky prohlásil: "To jsou ale barvy, dívejte!" Byl to týž západ slunce, akorát že na zádi... Vracíme se! Uvědomili jsme si, že kapitán restartoval GPSku, a tím se vypnul autopilot. Naštěstí jsme si toho všimli brzo.
Další den se počasí zhoršilo. Vypadá to, že musíme mít od všeho něco a na střídačku. Fičelo, a tak jsme vytáhli plachty. Tím loď ovšem získala velký náklon. Asi největší od začátku plavby. Chybou bylo ovšem v takovýchto podmínkách vařit a došlo k prvnímu zranění. Naštěstí se jeden z posádky jen lehce řízl do prstu. Mohlo to dopadnout mnohem hůř...
1. 10. (resp. 2.10) Na mě vyšla směna od 20:00 do 24:00 a od 4:00 do 8:00. To jsme byli už u Sardinie (a jakmile jsme byli na signálu, zveřejnil jsem zápis). Lodní provoz tu zhoustl, na což jsme si již odvykli. Museli jsme být ostražitější. Změna nastala ke konci ranní služby. Před námi se začalo blýskat a bylo vidět, že se blíží hustý déšť. Možná nás chytí jen okraj bouře. Anebo nás to chytí na plno? S tím vědomím jsem šel spát...
2.10. směr Bonifacio. Ráno slunečné a po nákupu vyrážíme. Zatáhlo se, ale jde to. Těším se na prohlídku města (a klidnou noc).
A změna plánu? Zřejmě se nestihneme dostat do Málagy včas, abych se mohl v Neapoli nalodit na La Grace. Začnu tedy zjišťovat, odkud by bylo nejlepší letět do Neapole. Ibiza, či Alicante?


Zvolil jsem radši kratší zápis, aby měl šanci se k vám dostat dřív jak za 4 dny.
A ve vysledku to trvalo jeste dele. Holt Migi mel taky dovolenou... Ke zmene planu opravdu doslo. Dnes se v Neapoli nalodim na La Grace. Snad se brzo dostanu k tomu, abych vylicil,co se udalo v mezicase :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama