Září 2018

Kde začít?

6. září 2018 v 12:27 | BoB |  Zápisy
6.9.2018

Jistě jste si všimli, že jsem dlouho nic nenapsal. Nebylo to způsobeno nedostatkem materiálu, nýbrž jeho přebytkem. Pokud se mám rozhodnout, zda život žít či o něm psát, raději volím první možnost. Svojí roli sehrál i čas. Rychle se blíží den mého odjezdu a já nevím, kam dřív skočit. Navíc se člověk s takovou moc nevyspí. Lehne si do postele a pořád mu to šrotuje, zda něco neopomněl a kdy by měl co udělat. A ve výsledku si naplánujete např. přípravu garsonky na rekonstrukci a místo toho vytuhnete už v 8 večer.


Takže kde začít vůbec s vyprávěním?

Spoustu času jsem strávil s mojí milovanou čarodějkou, se kterou jsem se mimojiné podíval na místa, kde jsem (já ostuda) ještě nebyl. Ano, můžete se divit, že jsem až nyní navštívil pražskou ZOO či Stromovku. Nelze také opomenout skvělý koncert na lávce, kde jsme vyslechli Original Vintage Orchestra - jedním slovem: Nádhera! Užíváme si společné chvíle, co to jde. A je to moc pěkně :-)

Za tu dobu proběhlo také spoustu srazů a setkání. "Nejnáročnější" byla návštěva Jasona (LG plavby 2017+2018) a jeho kamarádky Francouzky v Mariánkách. Obzvláště první večer jsme si užili až do "poslední kapky". To se k nám přidal i Jirka (LG 2017, se mnou v prvním družstvu). A jako správní námořníci jsme si vzpomínali a vyprávěli. Konečně jsem také získal další fotky ze Skotska a i z letošní plavby.Proběhlo také posezení před plavbou Sukošan->Malaga. Měli jsme se seznámit a plánovat... Ve výsledku jsme se sešli tři. Spousta námořníků se omluvila, že jsou mimo republiku či se nemohou dostat do Prahy. A tak jsme opět spíše vyprávěli, maximálně řešili, kdo si co bere na loď.

Na následující den jsem sezval sešlost mých kamarádů do Hany Bany. Rezervovaný stůl nám vybrali výborně (posuďte sami, vedle čeho jsme původně seděli. Pak jsme se pravda přesunuli k většímu stolu :-P ). Sešli jsme se v hojném počtu. Mimojiné dorazil Dalibor z první plavby, Martin z druhé, a Mora s Frankem z letošní. Se všemi jsem byl v jednom družstvu. Jak již jistě tušítě, vyprávěli jsme a vzpomínali :D

I přes hojnou účast se mi stále množí výzvy k posezení. Ale nevím, kdy to stihnout. Soupeřím s časem na všech frontách a už se těším, až jej nebudu na lodi řešit.

Nevím, jestli budu přímo z plavby dávat zápisy. Musel bych je psát na mobilu. Zařekl jsem se ale, že něco pravidelně psát budu. Stejně jako staří námořníci, budu psát své čarodějce dopisy. Oprášil jsem tedy dopisní papír, který mi kdysi udělal můj děda knihař. Posílat je budu z přístavů. Snad všechny dorazí...