Srpen 2018

Námořník a čarodějka

19. srpna 2018 v 23:34 | BoB |  Zápisy
19.8.2018


28.6.2018
... A třeba jednou se nalodí hezká, hodná, věrná, milující cestující...


18.8.2018
... a nebo čarodějka (o ní zřejmě ještě v budoucnu uslyšíte)...
A ona se nalodila. Jen to nebylo na palubu lodě ale auta. Ani nevím, kde začít. Nejlepší by bylo asi od začátku.

Minulý víkend jsem strávil v Mariánkách. A tak jsem v podvečer desátého vyjel a díky spolujízdě měl plný auto. Jednu holku jsem již vezl (před plavbou na katamaránu. Druhým cestujícím jeřábník). A tak došlo k řeči na moje námořnictví. Další cestující to zaujalo. A tak jsem vyprávěl a bavil se, až se z ní po chvilce vyklubala čarodějka.

Dnes už můžu říct: moje čarodějka. V neděli jsem ji vezl zpátky do Prahy a domluvili jsme se, že se v úterý sejdeme. V den, kdy jsem dostal v práci příislíbené volno na plavby (fotka s rumem ve FB skupině je z našeho posezení). Mno... ve zkratce: jiskra přeskočila. A jak varoval Cimrman Lenina, z jiskry vzešel plamen.

Včera jsme si udělali hezký výlet mimo Prahu na místo, které mi poradil brácha Michal. S tím jsme poseděli v pátek na Andělu. Jaký bylo moje překvapení, když jsem se s právníkem bavil o lodích. Největší jejich případy totiž s nimi byly spojeny. Nevím, co můžu uvěřejňovat, takže jen jedna zajímavost. Věděli jste, že Turci mají lodě, na kterých jsou uhelný elektrárny?

Předpokládám ale, že vás zajímají jinačí věci... Musím vám říct, že mi často bleskne hlavou, jestli si to zasloužim. Pak si vzpomenu na svojí minulost. A jo. Zasloužíme si to oba. Dva poblázněný vodnáři, kterým se dlouho nedařilo. Ale hledali se, až se našli. Myslím si, že už teď můžu říct, že se chápeme. Proto jí ani nevadí námořnictví. Naopak cítím nesmírnou podporu. Musím ještě vyzvědět víc, ale vypadá to, že naše setkání opět nebyla žádná náhoda.

Nyní zažijeme svůj první týden od sebe. Za chvíli tu dobuale znásobíme šestkrát. Jakmile se ale vrátím, budeme si společné chvilky užívat o to intenzivněji. Nedokážu si ovšem představit to loučení...


Nevylučuji, že si budete moc v budoucnu o tomhle přečíst víc. Ale já tomu něják furt nemůžu uvěřit a mám toho plnou hlavu... :-)

6 čili šest týdnů!

15. srpna 2018 v 20:37 | BoB |  Zápisy
15.8.2018
Drazí plavčíci a námořníci,
kamarádi a přátelé!

Povedlo se mi to! Včera jsem dostal v práci přislíbené volno na 6 čili šest týdnů. Plán je následující:

1) 1 týden na Lošinju
2) 3 týdny plavby Sukošan->Malaga na Beneteau Sense 50
3) 2 týdny zkušební doby jako bocman na La Grace Neapol->Korfu

Celkem bych měl naplout víc jak 2000 NM, a tak zdvojnásobit svoje dosavadní "skóre". Neskutečně se těším. Toto bude cenná zkušenost a věřím, že se jako bocman osvědčím. Včera jsem si předsevzal, že každý den na palubě budu cvičit. Tak schválně jak mi to vydrží a pokud jo, tak jak pak budu vypadat :-D

Posledních pár dnů bylo naplněno docela zajímavými událostmi a setkáními. Příkladem události budiž můj druhý letošní golfový turnaj, kde jsem skončil třetí a poprvé se s handicapem dostal pod 20! Příkladem setkání například moje vzdálené sestřenky, které jsem nikdy neviděl a nebo čarodějka (o ní asi zřejmě ještě v budoucnu uslyšíte ;-) ).

Dalším setkáním bylo dnešní s Jindrou, který dělal 3 týdny bocmana na Půvabné. Potkali jsme se po práci a popili. Paradoxně jsem se naštěstí nic nového nedozvěděl. Bocman dělá přesně to, co jsem si myslel a žádné nepříjemné řekvapení se nekoná. Ve výsledku jsme spíše vzpomínali na naše plavby a nasmáli se. Jindra mě v jednu chvíli dokonce podezříval z toho, že hledám důvod, abych nebyl bocmanem, jak jsem ho zpovídal.

Vím, není to dlouhý zápis. Můžete ovšem očekávat mnohem delší. Jen asi budou bez diakritiky, když to budu psát na mobilu.
Vždy nejméně stopu vody pod kýlem a silný vítr, přátelé!

Vedro...

2. srpna 2018 v 13:04 | BoB |  Zápisy
2.8.2018

Všechny po dlouhé době zdravím! V současné době není mnoho novinek. O víkendu kdy pršelo (to byla náádhera! Určitě si na to pamatujete...) jsem se potkal s Jirkou z letošního třetího družstva na Boučovských hrách. Bylo to moc fajn. V neděli jsem se stihl potkat s Jančou, která se plavila letos poprvé. Sice byla také z třetího družstva, ale udělil jsem jí čestné členství v jedničcce.

V úterý opět úžasně hráli PDS v Napě. A zazněla úžasná "Georgia on my mind", kterou jsem si chtěl komplet natočit. Další dny jsem se musel hrabat ve fotkách, protože už mi docházela pameť na mobilu a tudíž mám Gerogiu nahranou na tři části... :(

Zítra se stavím v bývalé práci. Objednal jsem si totiž vcelku slušnou zásobu námořnických knížek. V pondělí se potkám s Petrem a možná i Daliborem, které jsem potkal na první plavbě.

Dneska se mi zdálo, že mi Pepa sdělil, kdy mohu nastoupit jako bocman. A tak jsem mu pro jistotu napsal. Co kdyby to byl jasnovidecký sen? Nebyl... Naopak zřejmě přibyl nový uchazeč. Konečně tedy využívám kontaktu od Míry z druhé plavby a píšu mail. Musím zintenzivnit přípravu.

Je ovšem takový vedro a nic se mi nechce. Například lézt v tom po lanech, když ani nefouká. I to přemýšlení a vzpomínání dá práci - proto jsem nepřidal ani nějaký "vzpomínkový zápis". Bylo ovšem pěkný projíždět fotky z plaveb. Nějaké další fotky bych měl ještě získat. Pobavily mne fotky (jak je Mora na FB nazvala) "Bob ležící, spící". Tak nevím, čtyři plavby a tři fotky... zřejmě jsem v tom stavu rozotmilý! :-D