Zatracený čas!

19. června 2018 v 15:45 | BoB |  Zápisy
19. 6. 2018

Neděle večer... Pondělí... Úterý... St... č... ... ....

A tak to pokračuje až do pátku. Ta proklatá práce. Myslím na moře a je mi líp. Drží mě to nad vodou. Pak si ale vzpomenu na to, že nic není tak jisté. Veškerou energii nyní směřuji směrem k Půvabné. To je ten Dream Job! Nic ale není tak jednoduché...


Jediné, co vám připomíná čas na lodi jsou přesýpací hodiny, zvon a žaludek (resp. ve středu řízky a v sobotu párky). A abych se dokázal dostat k této vysněné svobodě, musím naprosto precizně naplánovat dovolené, zkušební doby, výpovědní doby, apod.

Už ale vím, jaký to je pocit, když se člověk vůbec nestará o čas. Každý by to měl zažít! Ovšem tohle nabízí snad jen to moře.

Shlédl jsem několik videí námořníků z dopravních lodích. Všichni se shodovali na tom, jak plavba změní člověku pohled na svět. Neskutečně se na to těším. Potkávat nové lidi a plavit se. Píšu kapitánovi, abych zjistil více praktické věci: na jak dlouho a jaké podmínky...

Co mi Pepa napsal, tak to v podstatě odpovídalo mým odhadům. Jen jsem myslel, že se kluci střídají po delších době. Navíc ještě nelze odhadnout, kdy bych se (na zkoušku) nalodil. Začínám tedy uvažovat co, kdy a jak. Nejlépe vymyslet i nějaký záložní plán.

Vznáším dotaz na kapitánské zkoušky. Mailem mi za nedlouho dorazila odpověď. Teoretickou část bych si mohl odbýt ke konci července a praktickou v srpnu. Později už by mi to mohlo kolidovat s La Grace.

Uvažuji, co bych dělal na souši, popř. přivýdělek na moři. Obávám se, že jak vylezu na souš, tak výdělek utratím. Napadá mě překladatelství a konzultuji s Migim, který je u Evropského parlamentu. Situace na trhu není lehká. Následně si vyhledávám informace o překladu knih. To by mě bavilo víc a člověk nemusí být stále online, práci si rozvrhne jak potřebuje, atd. Nevypadá to vůbec špatně! Průměrná kniha by mi zřejmě trvala dva měsíce, tudíž jednu plavbu. Že bych nakonec dopřeložil Hornblowera? :D

Už zítra se mám potkat s Adamem, který se plaví na obchodních lodích. Je to sice upozaděná varianta, ale příležitost k rozhovoru nesmím vynechat. Na dnešek mám po práci také program, ve čtvrtek koncert, v pátek další sraz a do toho se musím potkat se ségrou, abychom se domluvili ohledně nadcházející plavby. Nedaří se mi sehnat lidi na únikovku (což by znamenalo, že se tam dostanu nejdřív za měsíc a já jsem tak netrpělivý!), takže bych mohl konečně dorazit do lanového centra o víkendu. No a po dlouhý době bych mohl mít jeden den volna, nepočítám-li nutnost velkého úklidu.

No jo, chci na moře a neřešit čas? Chci. Tak holt to musím přetrpět na souši a být pečlivě připraven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama