Heuréka!

27. června 2018 v 16:29 | BoB |  Zápisy
27. 6. 2018

Tak jsem to zřejmě již celé vymyslel! Včera se mi povedlo najít výborný server pro hledání práce na moři (Yotspot.com - přidán do oblíbených odkazů. V rámci těch rozhodně doporučuji shlédnout dokument Empire of the Seas). Na některé jsem již koukal, ale tento je bezkonkurenčně nejlepší. Skvělé vyhledávání a přehlednost.

Omezil jsem hledání na pozici deckhand a byl příjemně překvapený. Jinde bylo takových nabídek málo, pokud vůbec nějaké byly. V inzerátech jsem jednoduše zjistil podmínky a požadavky. A díky nim jsem si načrtl následující plán (nevím, zda to není příliš silné slovo :D ).

Kapitánské zkoušky většinou nepotřebuji. Zvážím tedy, jestli je dobrý nápad si je udělat hned (musím zohlednit časová, finanční a další hlediska), vyčkám a nebo místo toho si udělám kurzy RYA. Ty budou potřeba na vyšší pozice a jsou dražší. Vzáří si udělám kurzy STCW. Ty se zaměřují na bezpečnost (první pomoc, záchranné techniky, protipožární kurz...) a jsou nezbytnou nutností.

Získal jsem tak záložní plán, kdybych se neosvědčil jako bocman na La Grace. Jediným zádrhelem mohou být požadavky na zkušenosti. V současné době je vyvěšená pouze jedna nabídka, kde není třeba žádných zkušeností. Netuším, zda by brali v potaz plavby s Půvabnou. A i tak to v současné době nedá dohromady ani měsíc...

V pondělí jsem rozepsal podrobný zápis o tom, proč jsem se rozhodl změnit život takovým způsobem. Chtěl bych ho zveřejnit do pátku a bude to docela dlouhý. Už teď to má 1400 slov...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste pro, abych udělal slovníček pojmů jako jsou bocman, deckhand, apod.?

Ano, nevyznám se v tom. 71.4% (5)
Je mi to jasné, ale raději udělej. 28.6% (2)
Ne. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama