Carpe Noctem

17. června 2018 v 12:49 | BoB |  Zápisy
16. 6. 2018
Ráno, devět hodin, po zvonění budíku ztěžka otevírám oči a zaostřuji na vzdálený ciferník. "Proboha, já zaspal!" Šok mě doprobudil a ozvala se bolest hlavy, kocovinky. A už mi došlo, že je sobota a jen musim dojet z Prahy do rodných Mariánských Lázní. Předchozí den jsme na Letný měli menší sraz z vysoký a můj v podstatě brácha měl třicítku.

Na srazu jsem se potkal s lidma, který jsem neviděl několik let a tak samozřejmě došlo na to, co kdo dělá, kde byl ale i všední konverzaci mezi těmi, co se vídají. Jakmile jsem dorazil, přivítal mě kámoš slovy: "Nazdar, námořníku!". A Standa to po chvíli ještě vylepšil tím, když mi sdělil, že v Praze je námořní akademie (musím si to pořádně nastudovat, ale zatím se mi to jeví jako kapitánský zkoušky). Některým chvíli trvalo, než jim došlo, že jde o mě. Přeci jen jsem zkrátil vlas, prodloužil vous a pár kilo shodil. Povídám o svých snech, plánech a motivacích. A i když jsme se dlouho neviděli, tak jedna kámoška prohlásí: "Jde vidět, že jsi šťastnej..."

Obsadili jsme tři stoly a tak se různě rotovalo. V jednu chvíli jsem zůstal sedět u pracovní konverzace. Promiňte, kamarádi, jestli to čtete. Ale to bylo tak nudný! Ani v pátek večer nedokážete vypnout a užívat života? Otočil jsem se k druhému stolu a to byla jinačí káva! Brazílie, Vietnam, Kambodža, Krym a já přispěchal s La Grace. Pomyslnou výhru si odnesl Karel. Historka, kdy v noci odešel od ohně se vymočit a nevědomky to vypustil na hrocha... k nezaplacení!

Sešla se super parta. Dorazil mimo jiné i Tom, který se rovněž nevěnuje vystudovanému oboru, ale dělá únikové hry. A není to pouze můj názor, že dělá ty nejlepší. Nejnovějším počinem je "únikovka" na pevnosti v Malešově, kde se přesunete do 15. století. Vznikla ve spolupráci s herním studiem Warhorse na základě jejich úspěšné hry Kingdome Come:Deliverance. No, už se těším na příští víkend!

Do Mariánek jsem dojel na oběd. Po chvíli se dovídám, že bojovka na chalupě z minulého víkendu vzbudila ve vsi rozruch. Prý dvě ženský v kápích se sekerou a námořník zasévali do srdcí vesničanů strach! :D

Vzpomněl jsem si, jak jsme minulý týden seděli u ohně a já začal o bocmanovi, devítiocasé kočce, atd. Máma se po chvíli otočila na Honzu, mého švagra, který je často na moři, jestli mi rozumí. Ten se jen pousmál a řekl, že jo. A jelikož se mě ptají v podstatě všichni, kdo že to ten bocman je, koukám na internet, abych měl rychlou a výstižnou odpoveď. Český zdroje v podstatě nejsou a tak budu muset vysvětlovat stále po svým. Z anglický jsem se ovšem dozvěděl, že bocman patří k nejstarším hodnostem v Royal Navy a počátek jde vysledovat do roku 1040.


Jak to píšu, uvědomuji si, že snad poprvé od konce plavby nejsem oblečen v námořnickém. Počkat, co že to mám za nápis na tričku?

"Ocean breeze 1998"

Proč zrovna 1998? Ty letopočty na tričkách mi vždycky vrtaly hlavou...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama